22 czerwca 2013

ROZDZIAŁ TRZECI!!!! :D

Po blisko godzinie tekst był skończony. Nadia i Niall byli tak zmęczeni wymyślaniem odpowiednich słów do tej piosenki, że po wszystkim jedynie się do siebie uśmiechnęli. Niall, mimo, że jeszcze nie całkiem poznał dziewczynę, czuł, że szybko się zaprzyjaźnią i złapią wspólny kontakt na tyle, by móc opowiedzieć sobie wiele sekretów. Chłopak miał wielu przyjaciół, ale z czasem przestał im ufać. Poznał się na tym, że jednak sława nie przynosi jedynie pieniędzy, czy rozgłosu, ale sprowadza na niego również fałszywych przyjaciół. Nie znał Nadii, ale czuł, że jej może zaufać, jak nikomu innemu. Jej oczy, uśmiech... Wszystko w niej mówiło mu, że jest to dziewczyna naprawdę godna zaufania.
- Dziękuję. - uśmiechnął się - Nie wiem, co bym bez ciebie zrobił - dodał wstając z krzesła.
Był jej naprawdę wdzięczny za to, co dla niego zrobiła. A zrobiła już naprawdę wiele. To nie tylko pomoc w napisaniu piosenki, ale także, choć o tym nie wiedziała, wyręczyła go w codziennym odwiedzaniu babci, z którą nigdy nie miał zbyt dobrego kontaktu. Od małego się spierali. Seniorka wmawiała w niego, że rodzice nigdy nie chcieli mieć dzieci, że gdy Maura zaszła z nim w ciążę chciała ją usunąć, jedynie ojciec stanął za nim. Niall nigdy nie wierzył w słowa babki, ale nigdy też jej o tym nie powiedział. Ocknął się, kiedy zdał sobie sprawę, że Nadine patrzy na niego uważnie.
- Wszystko w porządku? - zapytała z troską w głosie.
- Tak, przepraszam, zamyśliłem się. - westchnął - Mówiłaś coś?
- Koledzy po ciebie przyjechali. Powinieneś może iść do nich?
- A tak! Wybacz, że muszę cię zostawić. Jutro, w ramach podziękowań za pomoc w napisaniu, zabiorę cię gdzieś z chłopakami, co ty na to? - uśmiechnął się.
- Sama nie wiem - zakłopotała się.

Wszystko wskazywało na to, że Niall nie da tak szybko za wygraną. Kiedy wyjechał, wróciłam do swojego pokoju by skończyć całkiem pakowanie. W pewnym momencie spojrzałam na zegarek, który wskazywał godzinę osiemnastą trzydzieści. Westchnęłam cicho i skończyłam rozpakowywanie rzeczy do szafek. Kiedy skończyłam, usiadłam na łóżku, ale nie dane było mi zostać samej zbyt długo, bo już po chwili usłyszałam pukanie do drzwi.
- Proszę! - powiedziałam w ich stronę i czekałam, aż ktoś wejdzie do pokoju. Była to Maura, która z uśmiechem na twarzy niosła przed sobą telefon. Słyszałam wcześniej, że dzwonił, ale co mnie to interesowało? Teraz patrzyłam na nią bardzo zdziwiona kiedy podeszła do mnie bliżej wciąż trzymając przed sobą telefon.- To do ciebie - odparła z błyskiem w oku.
To było naprawdę dziwne zachowanie, ale bez słowa uśmiechnęłam się delikatnie i wzięłam od niej telefon. Kobieta, wciąż się uśmiechając, rozejrzała się po pokoju i spojrzała na mnie po czym podnosząc do góry oba kciuki opuściła pokój. Przyłożyłam sprzęt do ucha.

- Nadine Moore? - usłyszałam głos, z pewnością, starszej kobiety.
- To ja - odparłam nieco przestraszona. Nie kojarzyłam głosu tej osoby. Chociaż... Pani Swalz doskonale potrafiła zmieniać głos. Po dość krótkiej chwili zastanowienia z mojej i jej strony, w końcu się odezwała..- Tak bardzo nam cię brakuje, kochanie! - powiedziała z lekko podniesionym głosem, w którym dało się słyszeć nutkę prawdziwego smutku i.. czyżby płakała? Nie wiedziałam co odpowiedzieć więc po prostu westchnęłam głośno i poczułam jak oczy robią mi się niebezpiecznie mokre. Nie mogłam sobie pozwolić na płacz... Nie w tym momencie...
Po dość długiej rozmowie z panią Swalz myślałam, że spakuję swoje rzeczy i bez słowa opuszczę ten dom tej samej nocy, ale po chwili zrozumiałam, że byłoby to nie w porządku wobec państwa Horan jak i samego Niall'a, a poza tym... Coś trzymało mnie w tym domu, choć sama jeszcze nie wiedziałam co. Dziwne. Pierwszy dzień, a ja już czuję się związana z tą rodziną... Z tym domem. No tak, zapomniałam, że ja przecież jestem dziwna. Boże! Jak w ogóle mogłam o tym zapomnieć?! Jestem zdecydowanie bardzo zmęczona. Wzdychając, wstałam z łóżka i podeszłam do drzwi, chciałam je otworzyć, ale ktoś uprzedził mnie w tym uderzając białym drewnem w nos. Zabolało, ale nie krzyknęłam, przynajmniej nie głośno.
- Upss! Przepraszam. - usłyszałam kobiecy głos.
- Nic się nie stało - uśmiechnęłam się pocierając nos - Naprawdę, właśnie szłam oddać telefon.
- Tak, przyszłam po niego, bo muszę jeszcze wykonać jeden telefon. Całą noc spędzę na rozmowach z różnymi ludźmi. Ale co ja tam będę zawracać ci głowę - Maura uśmiechnęła się i machnęła ręką. Oddałam jej telefon również się uśmiechając. - Śpij dobrze.

- Dziękuję, dobranoc - odprowadziłam ją wzrokiem do schodów po czym wróciłam do pokoju zamykając drzwi na klucz, jak to miałam w zwyczaju. Wzięłam pozostawioną na łóżku piżamę i poszłam do łazienki w celu wykonania wieczornej toalety. Kiedy byłam już gotowa do snu, zamiast do łóżka, podeszłam do okna, bo coś ciągnęło mnie do niego. Jakaś wewnętrzna siła chciała bym, otworzyła je najszerzej jak można, bym wychyliła się i zobaczyła coś, albo kogoś... Ale co? Miałam się tego dowiedzieć chwilę później i, możecie mi wierzyć lub nie, nie był to dla mnie przyjemny widok.

"- Nigdy mnie nie opuścisz? Na zawsze będziemy najlepszymi przyjaciółmi? - dopytywała trzymając mocno jego rękę. Miała wtedy tylko czternaście lat, ale słowa, które oboje wypowiadali w tym momencie były dla niej ważniejsze niż cokolwiek innego.
- Nie opuszczę cię nigdy, przenigdy, a co do bycia przyjaciółmi... Musiałbym się zastanowić... - podrapał się o brodzie udając zamyślenie.

- Zaaaaayn! - Nadia spuściła smutna głowę.
- Kochanie! Nie miałem na myśli nic złego... Chyba, że to o czym myślałem można uznać za coś złego... - odparł zamyślony.
- A o czym pomyślałeś?
- No wiesz... Ludzie zawsze powtarzają, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje. Tak samo może być i w naszym przypadku. Jesteśmy jeszcze durnymi dzieciakami, ale kto wie jak będzie kiedyś? - spojrzał jej prosto w oczy.
- Tak... Jak na piętnastolatka masz aż za bardzo rozwinięte rozumowanie - wstała z małego mostku - Z resztą... Dlaczego się tym teraz przejmujesz. Ech, wybacz... Jesteś prawie dorosły i masz prawo myśleć o takich rzeczach - otrzepała tył spodni.
- Nads, choćby nie wiem co miało się wydarzyć, zawsze będę z tobą, rozumiesz? - wstał z mostku i spojrzał w jej oczy. - Rozumiesz?"

Rozumiała to, a jakże. Rozumiała to na swój sposób. Nie chciała wierzyć, że chłopak może zmienić zdanie, a teraz? Patrzyła na niego jak obejmuje jej największego wroga z czasów szkoły podstawowej. Malva Donavan. Ale to nie nią teraz się przejęła. Nie ona była powodem pojawiających się łez w oczach ciemnowłosej. Zayn... Stał tam! Rozmawiał z Niall'em i trzema innymi chłopakami, śmiał się, uśmiechał. W pewnym momencie odwrócił się, jakby czuł, że ktoś na niego patrzy. Zauważył czyjąś postać w oknie, nie był jednak w stanie przyjrzeć się jej dokładnie z dwóch powodów: było ciemno i osoba ta szybko wsunęła głowę z powrotem do domu. Ale... Wydawało mu się, że widział już gdzieś te błyszczące, nawet w ciemności, brązowe oczy. Gdzieś widział już zarys tego niedużego noska... Tylko gdzie? Kim była ta osoba?
- Zayn, wszystko w porządku? - usłyszał głos blondwłosego kumpla.
- Co?.. Tak.
- Spotykamy się jutro w parku, przyprowadzę swoją nową znajomą.
- Horan ma nową znajomą? - zaśmiał się jeden z chłopaków.
- Tak! Jeśli mi nie wierzysz, Lou, przyjdź jutro. Nadia jest bardzo miłą dziewczną!
- Nadia... - szepnął pod nosem Zayn i z powrotem odwrócił głowę do okna, z którego wcześniej widział czyjąś głowę.


* * * *

NARESZCIE UDAŁO MI SIĘ NAPISAĆ NOWY ROZDZIAŁ!
Długo musiałyście czekać. Przepraszam że tyle to trwało. I przepraszam za to nieporozumienie ze środą... Prosiłam koleżankę, by napisała, że rozdział pojawi się w sobotę, a ona napisała środa. :cc... Tak czy inaczej, jest nowy rozdział.. Nie wiem kiedy napiszę kolejny, może za tydzień, za dwa, a może za miesiąc! Musicie mi to wybaczyć... Nie wiem kiedy będę miała możliwość dodania nowego rozdziału. Nie przeprowadziłam się, a komputera nadal nie mam naprawionego. :c... Musicie to zrozumieć.


Bardzo cieszę się, że nie wszystkie zostawiłyście mnie samą. Mam nadzieję, że jeszcze dłuuuugo ze mną zostaniecie.

Kocham was! ♥

13 komentarzy:

 1. Genialny. Nie mogę się doczekać kiedy Nadia pozna Harrego, Lousia, Liama (Zayna już zna :P). Jestem bardzo ciekawa dalszych rozdziałów.
  Czekam na next :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow super. Jeśli mam być szczera, to kompletnie się nie spowiedziałam tego wątku z Zaynem. Aa i jutro się spotkają!!! Nie mogę się doczekać jak na siebie zareagują, jak się będą zachowywać.
  Nic się nie stało. ;* ja tam nawet do września mogę na nn czekać :3

  Kukardka, xoxo

  OdpowiedzUsuń
 3. Zostałaś nominowana do Liebster Award Blog. Info tutaj :)
  www.ellizabeth-story.blogspot.com

  Kukardka, xoxo

  OdpowiedzUsuń
 4. Super że w końcu dodałaś ja zawszę będę czekać. super rozdział ;*

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudowny! Czekam na kolejną dawkę wydarzeń! <3
  Powiadom mnie o kolejnym rozdziale :) <3

  Zapraszam do mnie na rozdział pierwszy : http://bemyinspiraation.blogspot.com/ <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Dopiero zaczełam czytać tego bloga... Naprawde mi się podoba chociarz to sam początek. Zgadzam się z komentarzami z góry rozdział jest genialy <3 Czekam na nn :*

  OdpowiedzUsuń
 7. nie wiem co pisać bardzo mi się podoba. na początku nieebyłam przekonana nie wiem dlaczego... ale teraz jestem .. zawiedziona, że nie ma kolejnego rozdziału. bardo fajny pomysł. Pisze teraz pewnie to co każdy ale czekam z niecierpliwością bo twoje opowiadanie jest BOSKIE

  OdpowiedzUsuń
 8. A więc, a więc zacznę od tego, że jak wiesz tematyka 1D to nie moje tematyka i szczerze mówiąc nie lubię czytać o nich opowiadań bo omijam tematy z nimi związane, ale... zaskoczyłaś mnie! Podoba mi się bieg wydarzeń bo widać, że wszystko jest przemyślane. Ogólnie to już mnie ciekawi co wydarzy się w czwartym rozdziale i jak będzie z Nadine i Zaynem. Niall jest tu taki uroczy. {z góry wybacz jeśli źle napisałam imiona chłopaków, ale jak już mówiłam oni i ja to dwa inne tematy} Nie wiem co mam ci jeszcze napisać, bo wiesz, że ja uwielbiam wszystko co tworzysz także już czekam na kolejny rozdział.
  http://ruiny-wspomnien.blogspot.com/
  colette. xx

  OdpowiedzUsuń
 9. KURCZAKI NADIA UUUUUUUUUUU NIE CHCE SEKSU NIECH SIE NIE SEKSUJA FUUUJ I TEN OH NIALL MA BYJ GEJEM ALBO SINGLEM ALBO MA MIEC DZIEWCZYNE OLWE WOKE CHLOPAKA ALEKSANDRA ALE DZIEWCZYBA OLA TEZ MOZE BYC TAAAK HAHA

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę warto było czekać! Nie mogłam się doczekać rozdziału :D Na szczęście go dodałaś. Muszę przyznać, że jest genialny ;) Bardzo podobają mi się twoje opisy. Są przecudowne ^^ Jestem ciekawa co wydarzy się dalej. Czy między Nadine i Zayn'em coś zaiskrzy? Bardzo mnie zaciekawiłaś ;p
  Czekam z niecierpliwością na nowy rozdział i życzę weny xx

  OdpowiedzUsuń
 11. "Zayn... Stał tam! Rozmawiał z Niall'em i trzema innymi chłopakami, śmiał się, uśmiechał. W pewnym momencie odwrócił się, jakby czuł, że ktoś na niego patrzy. Zauważył czyjąś postać w oknie, nie był jednak w stanie przyjrzeć się jej dokładnie z dwóch powodów: było ciemno i osoba ta szybko wsunęła głowę z powrotem do domu. Ale... Wydawało mu się, że widział już gdzieś te błyszczące, nawet w ciemności, brązowe oczy. Gdzieś widział już zarys tego niedużego noska... Tylko gdzie? Kim była ta osoba?"
  Czyli jednak nie przypomina na razie sobie Nadii. Moje przypuszczenia okazały się trafne. I to nie pierwszy raz. Ale może przypomni sobie jak ją zobaczy? Któż to wie? Oczywiście tylko Ty! Chyba... :) Ciekawie opisałaś uczucia, nie tylko samej Nadine, ale i Zayn'a lub innych bohaterów, których za dużo tu nie było. Szkoda tylko, że taki krótki. Z niecierpliwością czekam na następny ;**
  xx

  OdpowiedzUsuń
 12. pisz następny, mordko. <3

  OdpowiedzUsuń
 13. OMG kocham tego bloga pisz szybko <3

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy